Miło nam poinformować, że w dniu 26 lutego 2016 roku zostały ogłoszone wyniki IV edycji konkursu WZOROWE PODKARPACKIE 2015.

Zdobywca NAGRODY GŁÓWNEJ w kategorii WZOROWY PRODUKT

ZMM MAXPOL ZPCHR Andrzej Polak
Produkt: Doniczka PARABOLE
Jury doceniło wykorzystanie wzornictwa jako podstawy rozwoju nowej marki oraz wysokie walory użytkowe i estetyczne produktu.

Wyróżniony w konkursie w kategorii WZOROWY PRODUKT

MELEX Sp. z o.o.
Produkt: MELEX 4XX
Jury doceniło konsekwencję w rozwoju produktów ekologicznych i nadawaniu im dodatkowych cech użytkowych i funkcjonalnych.

Wyróżniona w konkursie w kategorii WZOROWY PRODUKT

Barbara Olearka
Produkt: kolekcja odzieży RDZA
Kolekcja odzieży jesienno-zimowej złożona z 15 sylwetek: 10 damskich i 5 męskich. Inspiracją jej powstania były stare, pordzewiałe motocykle, z których pasjonat i kolekcjoner Michał Drozd tworzy nowe obiekty. Jest to kolekcja użytkowa z akcentami awangardowymi, powstała z myślą o chłodniejszych porach roku. Dużo w interesujących cięć i zestawień tkanin i faktur, prześwitów i przezroczystości. Nazwa nawiązuje zarówno do kolorystyki kolekcji, jak i semantyki słowa rdzewienie = początek końca, niszczenie, korozja.

Zdobywczyni NAGRODY GŁÓWNEJ w kategorii WZOROWA WIZJA

Kamila Sęk
Projekt: Strefa Konstelacji Wody – ŻWIROWNIA OSTRÓW
Projekt ma na celu ustanowienie przeznaczenia zbiorników wodnych i terenów przylegających do nich na cele rekreacji i wypoczynku. Zaprojektowano elementy: sieć komunikacji w postaci deptaków pieszo-rowerowych, parking, plaże, nadwodne pomosty, molo, dwie przystanie dla żaglówek, łódek, rowerów wodnych, łącznik między zbiornikami w postaci mostu oraz parawany na urządzenia sanitarne.
Jury doceniło całościowe podejście do projektowania łączące zagospodarowanie terenu zdegradowanego z wzornictwem i komunikacją wizualną oraz uwzględnienie społecznego wymiaru interwencji.

Wyróżniona w konkursie w kategorii WZOROWA WIZJA

AN IDEA Alicja Nawracaj
Produkt: lampa ALLOW
Lampa Allow, wykonana z elastycznego materiału PVC rozpiętego na specjalnej membranie poprzez nagrzanie i rozpięcie charakteryzuje się niespotykanym, niepowtarzalnym designem. Jest to rozwiązanie nowatorskie, polegające na użyciu niekonwencjonalnych materiałów i rozwiązań technologicznych. Atutem projektu jest możliwość dopasowania natężenia i barwy światła do zmieniającego się nastroju i wymogów dotyczących oświetlenia wnętrza. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniego materiału lampa pomimo znaczących rozmiarów jest lekka i funkcjonalna.
Jury doceniło umiejętne wykorzystanie możliwości materiału i technologii do kształtowaniu formy obiektu.