Z przyjemnością informujemy, że w dniu 16 maja 2017 roku, ogłoszone zostały wyniki piątej edycji konkursu WZOROWE PODKARPACKIE. Celem konkursu organizowanego przez INNpuls Sp. z o.o. z Rzeszowa pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego, jest wyróżnienie firm i osób stosujących rozwiązania z zakresu wzornictwa w praktyce gospodarczej. O laur zwycięstwa można było się starać w 3 kategoriach: WZOROWA WIZJA; WZOROWA USŁUGA, WZOROWA WIZJA.

Zgłoszone do konkursu produkty i usługi po wstępnej kwalifikacji, poddane zostały ocenie ekspertów w zakresie wzornictwa przemysłowego. W skład Jury weszli przedstawiciele instytucji naukowo-badawczych, firm wzorniczych, instytucji okołobiznesowych.

W konkursie WZOROWE PODKARPACKIE 2016 rywalizowało10 zgłoszeń, w tym 4 produkty i 6 wizji.

Jury zdecydowało o przyznaniu jednej nagrody głównej w kategorii WZOROWY PRODUKT, dla MEDYNIA – KUCHNIA i RZEMIOSŁO, za przedmioty użytkowe wykonane z ceramiki siwej. Jury doceniło wykorzystanie lokalnej tradycji i nadanie jej nowej wartości. Jury podkreśliło również spójność wzorniczą produktów i dobre wykorzystanie właściwości materiałów.

Dodatkowo Jury zdecydowało o przyznaniu 3 wyróżnień.

Wyróżnienie w kategorii WZOROWY PRODUKT dla firmy ML System S.A. za Ławka parkowa SMART. Jury doceniło konsekwencję w poszukiwaniu zastosowania fotowoltaiki w przestrzeni publicznej.

Wyróżnienie w kategorii WZOROWA WIZJA dla Juliusza Bachty za Glass Packaging – Opakowanie na szkło. Jury doceniło ucieczkę od tradycyjnej formuły opakowania, całościowe i minimalistyczne podejście oraz wykorzystanie zasady modułowości konstrukcji. Dodatkowo podkreślony został wpływ na ograniczenie odpadów opakowaniowych.

Wyróżnienie w kategorii WZOROWA WIZJA dla Anny Zięby za Geometryczną ściankę wspinaczkową. Jury doceniło pozytywny wpływ propozycji na promocję aktywności na wolnym powietrzu poprzez wykorzystanie ciekawej formy stanowiącej alternatywę dla typowych placów zabaw.