Z przyjemnością informujemy, że w dniu 26 kwietnia 2018 roku, ogłoszone zostały wyniki szóstej edycji konkursu WZOROWE PODKARPACKIE, która została objęta honorowym patronatem Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W konkursie WZOROWE PODKARPACKIE 2017 rywalizowało10 zgłoszeń. Wyróżnione zostały firmy i projektanci stosujący rozwiązania z zakresu wzornictwa w praktyce gospodarczej.

Jury zdecydowało o przyznaniu nagrody głównej w kategorii WZOROWY PRODUKT, dla SICON Sp. z o. o. Sp. k., za SICONOFLOOR Carpet Natural Stone – Kamienny dywan. Jury doceniło ciekawą i kompleksową technologię łączącą technikę z efektem estetycznym. Dostrzeżono również potencjał wzorniczy i rynkowy oraz możliwość rozwoju produktu z wykorzystaniem nowoczesnych trendów.

W kategorii WZOROWA USŁUGA nagrodę główną otrzymał REVAS Sp. z o.o., za Business Simulation Games – Biznesowe gry symulacyjne. Jury podkreśliło kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych w procesie dydaktycznym oraz zaprojektowanie atrakcyjnej formy uczenia. Dzięki temu wirtualne testowanie rzeczywistych inicjatyw biznesowych zachęca do działań i rozwija przedsiębiorczość.

Natomiast w kategorii WZOROWA WIZJA nagrodę główną otrzymała ANNA ZIĘBA, za Projekt rewitalizacji przestrzeni miejskiej w Rzeszowie. Jury doceniło wizję humanizacji przestrzeni miejskiej. Uznano, że projekt jest bardzo ciekawy, kompleksowy, z realną możliwością wdrożenia. Ponadto wizja uwzględnia dbałość o estetykę oraz rozwiązanie kwestii komunikacyjnych.

Dodatkowo Jury zdecydowało o przyznaniu 1 wyróżnienia w kategorii WZOROWY PRODUKT dla firmy LOOK AT SKY EWA CIEBIEŃ za Leżak ogrodowy LOOK AT SKY. Jury doceniło ciekawą formę i funkcję leżaka ogrodowego. Podkreślono wagę nadawania „drugiego życia” istniejącym przedmiotom oraz ich wykorzystanie w opracowaniu autorskich projektów przestrzeni ogrodowych i wnętrz.