Z przyjemnością prezentujemy wyniki XI edycji konkursu WZOROWE PODKARPACKIE 2022!  

Celem konkursu organizowanego przez INNpuls Sp. z o.o. z Rzeszowa pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego jest wyróżnienie produktów i usług powstałych w oparciu o rozwiązania z zakresu wzornictwa.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas spotkania 9.03.2023 r. Oto laureaci XI edycji konkursu nagrodzeni w 2 kategoriach: WZOROWA USŁUGA, WZOROWA WIZJA:

 • W kategorii WZOROWA USŁUGA nagrodę główną otrzymała firma Mediprintic Sp. z o.o. za usługę leczenia urazów przedramienia z wykorzystaniem ortezy ORT Light. Jury wysoko oceniło wykorzystanie nowoczesnych technologii w leczeniu zachowawczym urazów przedramienia oraz dążenie do jak najwyższej personalizacji ortez dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym oraz wykorzystaniu skanowania 3D.
 • W kategorii WZOROWA WIZJA nagrodą główną uhonorowano Panią Kamilę Sęk za projekt domu modułowego. Jurorzy doceniło głębię analizy potrzeb społecznych związanych z posiadaniem domu oraz wykorzystanie idei modułowości reagującej na zmiany w cyklu życia rodziny. Podkreśla się także dostosowanie do aktualnych trendów w budownictwie oraz uwzględnienie ekonomiki proponowanych rozwiązań.   

W kategorii WZOROWY PRODUKT nie przyznano nagrody głównej.

Dodatkowo Jury zdecydowało o przyznaniu 3 wyróżnień.

 • Wyróżnienie w kategorii WZOROWY PRODUKT zostało przyznane firmie Fabryka Rozwoju
  i Kariery Agnieszka Ruszak
  za produkt Fredka – the walking dog. Doceniono przede wszystkim kompleksowe podejście do procesu wzorniczego, z uwzględnieniem idei produktu rozszerzonego oraz skupienie na identyfikacji i uwzględnieniu potrzeb wszystkich użytkowników końcowych w wartościach produktu.
 • W kategorii WZOROWA USŁUGA wyróżniono przedsiębiorstwo BZ Group Sp. z o.o. za usługę Hate Alert. W uzasadnieniu werdyktu podkreślono, że usługa odpowiada na rzeczywisty problem społeczny związany z internetem i mediami społecznościowymi. Zwrócono również uwagę na dostępność cenową usługi obejmującej kluczowe w sytuacji kryzysowej elementy.
 • W kategorii WZOROWA WIZJA wyróżniono natomiast ławkę/stojak „Elektryczny porządek” autorstwa Pani Dominiki Kłos. Jury doceniło dostrzeżenie problemu występującego
  w środowisku miejskim i propozycję funkcjonalnego rozwiązania porządkującego przestrzeń
  i mającego duży potencjał rozwojowy w zakresie funkcjonalności.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu!